fbpx
fecebook instagram YT wa
zadzwoń

Wśród zabiegów medycyny estetycznej na co dzień wykonywanych w gabinetach, kwas hialuronowy wysuwa się na zdecydowane prowadzenie. Zabieg wstrzykiwania kwasu hialuronowego w głąb skóry, charakteryzuje się zróżnicowanym przeznaczeniem i sposobem działania. Dzięki naturalności metody zyskał sobie setki zwolenniczek i zwolenników. O zabiegu najchętniej wykonywanym w celu niwelowania niedoskonałości skóry oraz dogłębnego nawilżenia - mogą Państwo przeczytać w poniższym artykule.

 

Kwas hialuronowy- co o nim wiemy?

Kwas hialuronowy to związek z grupy polisacharydów, naturalnie występujący w ludzkich komórkach. Kwas hialuronowy posiada dużą zdolność wiązania cząsteczek wody- dzięki czemu po wprowadzeniu go w głąb skóry, nawilża ją, dając efekt napięcia i uniesienia, który uwidacznia się w naturalnie odmłodzonej skórze. Sam kwas hialuronowy posiada żelową, plastyczną formułę, przez co cera nabiera zdrowego wyglądu. Istnieje duża różnorodność preparatów na bazie kwasu hialuronowego, w zależności od potrzeb pacjenta i miejsca wstrzykiwania.

 

Kiedy zdecydować się na kwas hialuronowy?

W naszej skórze występują specjalne komórki- fibroblasty, odpowiedzialne między innymi za produkcję kwasu hialuronowego. Z wiekiem aktywność tych komórek spada, spada więc jakość syntetyzowanych przez nie włókien kolagenowych i elastynowych, utrzymujących skórę w odpowiednim napięciu. Fibroblasty można wspomóc biostymulatorem, jakim jest kwas hialuronowy. Wypełniacze na jego bazie cieszą się obecnie największym powodzeniem. Często wydaje się, że kwas hialuronowy służy jedynie wygładzaniu zmarszczek. Jest to jeden z najczęstszych powodów korzystania z zabiegu, jednak możliwości kwasu hialuronowego są o wiele bogatsze. Preparaty z kwasem hialuronowym mogą być stosowane w zabiegach poprawiających geometrię twarzy oraz w zabiegach wolumetrycznych, służących wypełnianiu ubytków tkankowych na twarzy jak i w obrębie całego ciała.

Rezultat, jaki uzyskujemy po wstrzyknięciu preparatu z kwasem hialuronowym widoczny jest w otrzymaniu rysów pogodnej i wypoczętej twarzy. Substancja, dzięki wysokiej zdolności wiązania wody (od tysiąca cząsteczek wody na cząsteczkę kwasu), pozwala także nawilżyć skórę od środka, wspomagając procesy regeneracji, widoczne w polepszeniu kondycji skóry. Lepsza kondycja skóry skutkuje zdrowszym i atrakcyjniejszym wyglądem. Nawilżanie kwasem hialuronowym to również bardzo popularny zabieg dla młodych kobiet w celu podkreślenia naturalnego waloru ust.

 

Preparaty z kwasem hialuronowym

W zależności od miejsca wykonywania zabiegu, preparaty do iniekcji powstałe na bazie kwasu hialuronowego różnią się właściwościami fizykochemicznymi. W ten sposób preparaty o lżejszej formule są stosowane w miejscach o większej ekspresji, a preparaty sztywniejsze w miejscach większych ubytków. W zależności od rodzaju preparatu mogą zawierać również dodatki mające za zadanie stymulację komórek do produkcji istotnych związków (np. kolagenu, elastyny).

 

Iniekcja kwasu hialuronowego

Podawanie kwasu hialuronowego to zabieg mało inwazyjny. Preparat z kwasem podawany jest za pomocą strzykawki z cienką igłą lub tzw. kaniuli. Wiele preparatów posiada w swoim składzie lidokainę, która zmniejsza odczucia bólowe podczas zabiegu. Zabieg trwa do ok. 20 minut. Poza miejscowymi drobnymi siniakami czy obrzękiem, utrzymującym się do trzech dni, nie powinny wystąpić widoczne zmiany. Pierwsze efekty widoczne są od razu po zabiegu. Długie łańcuchy kwasu wypełniają ubytki tkankowe, krótkie zaś, nawilżają skórę. Następuje proces rozkładania dłuższych łańcuchów z kwasem na krótkie, które dyfundują na powierzchnię skóry, nawilżając ją przez cały czas obecności w jej wnętrzu. Długotrwałe efekty stymulacji skóry można zauważyć po 3-6 miesiącach. Po pewnym czasie, kwas hialuronowy wchłania się w skórę, z tego względu w celu utrzymania efektu, warto jest wykonywać dodatkowe serie zabiegu.

 

Kto wykonuje zabieg, czy jest on bezpieczny?

Wielu pacjentów posiada obawy przed wykonaniem zabiegów medycyny estetycznej. Iniekcja kwasu hialuronowego jest zabiegiem bezpiecznym pod warunkiem, że wybieramy wiarygodne gabinety, które korzystają z firm oferujących sprawdzone preparaty. W naszym gabinecie używamy oryginalnych i przebadanych materiałów, posiadających wszystkie wymagane certyfikaty. Wiarygodny gabinet to nie tylko wybór właściwych preparatów, ale również wybór odpowiednio przeszkolonego personelu medycznego. Wybierając miejsce wykonania zabiegu należy zwrócić uwagę na to, aby był on wykonywany przez lekarza, gdyż wyłącznie lekarz posiada prawo do przerwania ciągłości tkanek skórnych oraz odpowiednią wiedzę i przeszkolenie w przypadku wystąpienia sytuacji niepożądanych.