fbpx
fecebook instagram YT wa
zadzwoń

Gabinet Slow Age oferuje najróżniejsze propozycje leczenia zmian skórnych, estetycznych oraz poprawy i uwydatnienia naturalnych zalet naszego wyglądu. Wraz z rozwojem technologii służących medycynie estetycznej, rozwijamy także nasz gabinet, umożliwiając pacjentom korzystanie z najbardziej komfortowych metod terapii. Najnowszym urządzeniem, rozszerzającym usługi gabinetu, jest wielofunkcyjny laser pikosekundowy, przeznaczony do leczenia różnorodnych zmian skórnych.

Działanie lasera pico

Laser pikosekundowy (laser pico) to urządzenie zaprojektowane w celu leczenia licznych zmian skórnych, przebarwień, blizn występujących w naskórku czy skórze właściwej, odmładzania i regeneracji skóry, a także usuwania niechcianych tatuaży. Tak duże możliwości zastosowania urządzenia są spowodowane zróżnicowanym możliwościom technicznym lasera. Posiada on między innymi pięć odmiennych końcówek, każdą odpowiadającą leczeniu konkretnych zmian na skórze. Przebieg zabiegu z wykorzystaniem lasera pico, polega na seriach tzw. strzałów w miejsce poddane leczeniu. Urządzenie umożliwia wykonywanie zabiegów z możliwie dużą mocą szczytową, dzięki czemu ilość dodatkowych zabiegów zostaje zmniejszona. Czas trwania pojedynczego strzału jest ograniczony do minimum, jeden strzał to jedna pikosekunda. Natomiast skombinowanie dużej mocy urządzenia z krótkim czasem pojedynczego strzału, pozwala na równomierne rozmieszczenie energii, dzięki czemu zniwelowane zostaje zagrożenie uszkodzeń cieplnych w sąsiednich strukturach. Oprócz końcówki lasera dedykowanej konkretnemu zabiegowi, wybierana jest długość fali lasera. Urządzenie posiada funkcję zastosowania czterech długości fali, które wybiórczo rozkładają pigment na mniejsze części. Bardzo krótki czas rozbicia barwników, wspiera efektywniejsze wchłanianie się ich w skórę i zanikanie leczonych niedoskonałości.

Wskazania do zabiegu

Zabiegi laserem pikosekundowym przeznaczone są dla osób posiadających naskórkowe oraz skórne łagodne zmiany barwnikowe, do których zaliczyć można między innymi plamy starcze, znamiona barwnikowe, melasmę hormonalną, przebarwienia posłoneczne i pozapalne. Laser pico służy również leczeniu blizn potrądzikowych, pourazowych, a także rozstępów. Możliwości urządzenia nie kończą się jednak na leczeniu zmian skórnych. Laserem pikosekundowym z powodzeniem przeprowadza się zabiegi mające na celu odmłodzenie skóry. Pod lupę bierzemy wówczas redukcję porów i zmarszczek, wyrównanie kolorytu oraz tekstury skóry. Natomiast dla osób zamierzających uporać się z niepożądanym tatuażem, przewidziana została możliwość usuwania kolorowych tatuaży (kolory: czarny, czerwony, żółty, zielony i niebieski).

Przebieg sesji laserem pico

Pojedynczy zabieg laserem pikosekundowym polega na wykonywaniu punktowych strzałów laserem, który wytwarza impuls świetlny. Wykonuje się taką liczbę strzałów lasera, która pokryje impulsami leczony obszar. Wiązka promieni trafia do części barwnika w skórze, poddawanego zabiegowi i rozkłada go na mniejsze fragmenty. Po pewnym czasie, komórki wyspecjalizowane w pochłanianiu zbędnych związków, trawią cząsteczki barwników, jako niepotrzebnie występujące. Podobna procedura ma miejsce w przypadku usuwania przebarwień.
Działanie w celu odmłodzenia skóry polega na zastosowaniu końcówki regeneracyjnej. Użycie końcówki powoduje rozszczepienie wiązki energii lasera na mniejsze, które docierając do skóry, stymulują komórki do syntetyzowania włókien kolagenowych i elastynowych, które odbudowują jej wewnętrzną strukturę. Sytuacja wygląda podobnie w przypadku usuwania blizn, gdzie działa się w celu ich wypłycania.
Czas trwania jednej sesji jest uzależniony od powierzchni leczonego obszaru. Zabiegi laserem pico nie należą do bolesnych, dlatego nie wymagają zastosowania znieczulenia (dzieje się to w pojedynczych przypadkach). Po zabiegu możliwe jest wystąpienie zaczerwienienia w miejscu zabiegowym i drobnych wybroczyn wewnątrz skóry, zanikających w procesie gojenia. Poważniejsze zmiany nie powinny wystąpić, gdyż impuls lasera dociera w głąb skóry, nie uszkadzając jednocześnie jej warstwy wierzchniej. Po zabiegu należy zapobiegać kontaktowi skóry z promieniami słonecznymi do ok. czterech tygodni.

Efekty działania lasera pico

Duża moc urządzenia pozwala nie tylko na efektywną degradację zmian skórnych, ale również zmniejszenie ilości potrzebnych serii zabiegu. W zabiegach dedykowanych leczeniu zmian barwnikowych łagodnych, blizn oraz regeneracji skóry, już pierwszy zabieg pozostawia widoczny efekt. W przypadku przebarwień warto przygotować się na 3-5 zabiegów. Największą liczbę sesji stosuje się podczas usuwania tatuażu.

Przeciwskazania do wykonania zabiegu

Sytuacjami, w których powinniśmy wstrzymać się od skorzystania z zabiegu laserem pikosekundowym, jest posiadanie opalenizny lub uszkodzeń skóry. Zabiegów nie powinno rozpoczynać się również w okresie zażywania leków światłouczulających. Wszelkie wątpliwości dotyczące zabiegu laserem warto, jest omówić na konsultacji z lekarzem przed zabiegiem. Wówczas lekarz podejmie decyzję, czy można rozpocząć leczenie oraz dobierze parametry zabiegu, jakimi są moc i końcówka lasera.