fbpx
fecebook instagram YT wa
zadzwoń

Zabieg modelowania ust z wykorzystaniem preparatu na bazie kwasu hialuronowego cieszy się niesłabnącą popularnością wśród kobiet w różnym wieku. Pozwala nie tylko uwydatnić usta, nawilżyć oraz poprawić kolor, ale także zredukować różne niedoskonałości np. niesymetryczne wargi. W jaki sposób należy pielęgnować usta po kwasie hialuronowym? Czego nie można robić po zabiegu? Jak dbać o usta? Na wszystkie te pytania znajdziesz odpowiedź w naszym artykule.

 

Usta po kwasie hialuronowym

Kwas hialuronowy to naturalna substancja, która występuje także w organizmie człowieka. W gabinetach medycyny estetycznej przeprowadzane są różne zabiegi z zastosowaniem preparatów na bazie kwasu hialuronowego. Jednym z nich jest powiększanie ust. Efektem zabiegu są uwydatnione, pełne blasku usta. Wraz z biegiem lat usta stają się bladsze, przesuszone, zanika granica pomiędzy czerwienią wargową a skórą, opadają kąciki ust. Wszystkie te oznaki starzenia się ust można zredukować! W końcu usta to atrybut kobiecości, wyjątkowa wizytówka. Nawilżone, ponętne, o malinowym kolorze kuszą i uwodzą. Wypełnienie ust pozwala na przywrócenie atrakcyjnego wyglądu ustom. 

Powiększanie ust kwasem hialuronowym pozwala nie tylko na zredukowanie oznak starzenia się ust, ale również poprawienie różnych defektów m.in. zniwelowanie asymetrii pomiędzy wargami, nadanie pożądanego kształtu.

 

Zalecenia po zabiegu powiększania ust

Podczas zabiegu powiększania ust kwas hialuronowy podawany jest metodą iniekcji. Niezwykle ważne jest unikanie dotykania miejsca nakłuć oraz utrzymywanie go w czystości. Przez około dwa dni należy zrezygnować z sauny, solarium, opalania, komór zimna – miejsc, w których odczuwane są wahania temperatury. Trzeba także ograniczyć mimikę twarzy. Przez około trzy dni konieczne jest ograniczenie aktywności fizycznej oraz unikanie basenu. Przez miesiąc zalecane jest niekorzystanie z pewnych rodzajów zabiegów m.in. z zakresu laseroterapii.

 

Jak pielęgnować usta?

Czym smarować usta po powiększeniu? W jaki sposób należy dbać o usta? Aby cieszyć się pięknymi i nawilżonymi ustami należy:

  • kilka razy dziennie smarować usta pomadką ochronną, wazeliną, maścią z witaminą A, olejkiem np. kokosowym;
  • wykonywać maseczki, w celu poprawy kondycji ust. Wystarczy np. nałożyć na około 10 minut grubszą warstwę miodu na usta lub położyć plaster cytryny z miodem;
  • usuwać martwy naskórek np. wykonując peelingi. Bardzo prostym sposobem na wykonanie peelingu jest pomieszanie niewielkiej ilości cukru z oliwą z oliwek oraz masowanie powstałym preparatem warg;
  • masować usta w celu poprawy ich ukrwienia, można użyć miękkiej szczoteczki do zębów lub kostek lodu;
  • stosować odpowiednie szminki – warto ograniczyć używanie tych, które wysuszają wargi.

Powiększanie ust kwasem hialuronowym pozwoli na ich nawilżenie oraz korektę, a dzięki odpowiedniej pielęgnacji można cieszyć się pięknymi ustami przez długi czas! Wystarczy stosować kilka prostych, domowych sposobów. Ważne jest także używanie specjalistycznych kosmetyków, przeznaczonych do ust.