fbpx
fecebook instagram YT wa
zadzwoń

Po lecie każdy rodzaj skóry wymaga intensywnej pielęgnacji, a im dojrzalsza i bardziej wymagająca skóra, tym trudniej zaspokoić jej potrzeby. Głównym celem wszystkich rewitalizujących zabiegów kosmetycznych jest przede wszystkim nawilżenie skóry, wzmocnienie lub odnowa płaszcza lipidowego pokrywającego naskórek oraz biostymulacja funkcji życiowych skóry.

Mikrodermabrazja i peeling chemiczny na zrogowaciały naskórek

Po słonecznych wakacjach warto zacząć od oczyszczania skóry. Zbyt gruby zrogowaciały naskórek usuniemy za pomocą mikrodermabrazji oraz peelingu. Mikrodermabrazja to nowoczesna metoda mechanicznego złuszczania warstwy rogowej naskórka. Peelingi chemiczne natomiast wpływają na normalizację procesów rogowacenia w naskórku, przyspieszają złuszczanie usuwając martwe komórki warstwy rogowej. Mają także właściwości nawilżające, ponieważ ułatwiają zatrzymywanie wody w zewnętrznych warstwach naskórka oraz zwiększają produkcję ceramidów. Wyższe stężenia i powtarzane zabiegi pellingu chemicznego mają pozytywny wpływ nie tylko na naskórek, ale także na skórę właściwą, intensyfikują produkcję kolagenu i elastyny.

Kolejny krok to nawilżenie i regeneracja skóry

Po dokładnym oczyszczeniu skóry powinno nastąpić jej nawilżenie. Wymaga tego każdy rodzaj skóry po sezonie letnim. W pielęgnacji domowej zalecane są kosmetyki, w których skład wchodzą: kwas hialuronowy, ceramidy, algi, chitozan, kwas mlekowy, retinol, odżywiające skórę witaminy A, C i E, a w przypadku pań dojrzałych – fitohormony. W gabinetach medycyny estetycznej warto poddać się zabiegowi mezoterapii. Zabieg ten jest niechirurgiczną metoda stosowaną dla regeneracji, poprawy wyglądu skóry, jej odmłodzenia, a przede wszystkim do poprawy nawilżenia szczególnie wrażliwych okolic twarzy, szyi czy dekoltu.

Szybkie efekty ujędrnienia i uelastycznienia skóry przyniesie również zabieg Zaffiro, który poprzez podgrzanie dolnych warstwach skóry, powoduje obkurczenie włókien kolagenowych do ich pierwotnej długości. Dodatkowym rezultatem zabiegu jest stymulowanie fibroblastów do produkcji nowych włókien kolagenowych. Dzięki temu ilość kolagenu wzrasta o około 30 procent, dając efekt zwiększenia gęstości skóry i liftingu. Skutkiem jest zwiększone napięcie napięcie i elastyczność skóry.

Usuwanie przebarwień Szkodliwe działanie promieniowania UV nie tylko powoduje mikrouszkodzenia naskórka, który staje się wysuszony i mniej elastyczny, ale również przyczynia się do powstania posłonecznych przebarwień skóry.Jeśli przebarwienia są umiejscowione w naskórku, to stosując delikatne środki rozjaśniające (ekstrakty z korzenia lukrecji, grejpfruta, piwonii białej, morwy, rezedy, kawy oraz witaminę A i C), po pewnym czasie można liczyć na rozjaśnienie zmian.

Jeżeli jednak przebarwienia spowodowane są zaburzeniami w głębszych warstwach skóry polecaną metodą są zabiegi z zastosowaniem urządzenia IPL. Światło urządzenia IPL pochłaniane jest przez komórki zawierające barwnik, przez co zostają one rozbite. Ich resztki zostają potem usunięte z organizmu przez komórki układu odpornościowego.
W przypadku rozległych i głębokich przebarwień warto poddać się zabiegowi Dermamelan. To peeling zawierający substancje o silnych właściwościach rozjaśniających, hamujące enzym tyrozynazę, odpowiadający za produkcję melaniny.

Popękane naczynia

Jeśli po opalaniu na twarzy pojawiły się drobne naczynka krwionośne lub powiększyły się już istniejące, trzeba bezzwłocznie podjąć specjalną kurację kosmetykami zawierającymi flawonoidy, witaminę C i K, tj. składniki wzmacniające ścianki naczyń krwionośnych. Jesień to również bardzo dobra pora roku na zamykanie naczynek systemem IPL, który wybiórczo ogrzewa i niszczy rozszerzone naczynia krwionośne pod powierzchnią skóry.