fbpx
fecebook instagram YT wa
zadzwoń

Oczy to jeden z najważniejszych aspektów kobiecej urody. Aby dodawały nam jeszcze więcej uroku należy zadbać przede wszystkim o skórę która je otacza. Nieodpowiednia pielęgnacja okolic oczu potrafi zdradzić wiek kobiety, niewłaściwą dietę czy nieprzespaną noc.

Pielęgnacja w domu to podstawa, ale z czasem gdy kremy i inne preparaty do pielęgnacji zawodzą można skorzystać z profesjonalnych zabiegów w gabinecie medycyny estetycznej. W zależności od wskazań i efektów jakie chcemy uzyskać możemy wyróżnić kilka zabiegów znajdujących się w ofertach gabinetów medycyny estetycznej:

Mezoterapia igłowa

Polega na wstrzykiwaniu tzw. koktajlu z substancjami odżywczymi i kwasem hialuronowym. Po zabiegu skóra jest nawilżona, odżywiona i wzmocniona, a także odporniejsza na bodźce zewnętrzne.

Przebieg zabiegu:
godzinę przed zabiegiem pacjent zostaje znieczulony miejscowo kremem EMLA, następnie lekarz precyzyjnie ostrzykuje okolice oczu. Czas zabiegu to ok 30 minut. Najlepsze efekty uzyskuje się po serii zabiegów.

Zaffiro- thermolifting skóry za pomocą światła podczerwonego IR

Urządzenie to prowadzi do stopniowego podgrzania skóry, przy czym jest ona jednocześnie powierzchownie chłodzona. Skóra zostaje podgrzana do 65°C, przez co włókna kolagenowe kurczą się gwałtownie powodując, zagęszczenie, napięcie i uelastycznienie skóry.

Przebieg zabiegu:
na obszar poddawany zabiegowi nałożona zostaje gruba warstwa chłodzącego i chroniącego przed oparzeniami żelu. Następnie dokładnie w każde miejsce na skórze przyłożona zostaje głowica emitująca światło podczerwone. Czas zabiegu uzależniony jest od powierzchni poddawanej zabiegowi. Efekty widoczne są po pierwszym zabiegu ,jednak najlepiej wykonać cztery zabiegi w odstępach czterotygodniowych.

Ulthera

Urządzenie emitujące energię ultradźwiękową, koncentrującą się na wybranych obszarach i głębokości. Zabieg ten pozwala na zmniejszenie zwiotczenia skóry i uzyskanie jej znacznego napięcia. Bardzo dobre efekty uzyskuje się w przypadku uniesienia brwi, oko staje się bardziej otwarte, dzięki czemu twarz zyskuje młodszy wygląd.

Przebieg zabiegu:
pół godziny lub godzinę (w zależności od obszaru) przed zabiegiem pacjent zostaje znieczulony miejscowo kremem. Lekarz wykonujący zabieg po dobraniu odpowiedniej głowicy przykłada ją w każde miejsce na wybranym obszarze. Zabieg wykonywany jest pod kontrolą obrazu USG skóry, co gwarantuje bezpieczeństwo i precyzję. Czas zabiegu to około 30- 40 minut. Efekty utrzymują się około roku.