fbpx
fecebook instagram YT wa
zadzwoń

W przypadku zmarszczek mimicznych liderem w ich usuwaniu jest toksyna botulinowa typu A, jednak pełne wygładzenie może dać tym osobom, u których zmarszczki nie są jeszcze utrwalone.

Z tego względu u osób młodych zabiegi z jej zastosowaniem mogą być traktowane jako profilaktyka przeciwzmarszczkowa. Botulina wprowadzana jest w niewielkich ilościach do mięśnia, gdzie następuje proces jego relaksacji.

Skóra przez kilka miesięcy po zabiegu nie jest narażona na zaginanie i jej wygląd znacznie się poprawia, a efekt ten utrzymuje się nawet wtedy, gdy preparat przestaje działać. Toksyna botulinowa odpowiednio podana jest bardzo precyzyjnym i bezpiecznym preparatem, który na okres 4-6 miesięcy wygładza zmarszczki mimiczne.

Najczęściej stosuje się ją w celu redukcji tzw kurzych łapek, ale aby uzyskać pełny efekt poprawy jakości skóry, można również ostrzyknąć okolicę czoła. W ten sposób wygładzamy czoło, a dzięki uniesieniu górnej powieki, uzyskujemy efekt otwarcia oka. Efekty zabiegu z zastosowaniem botuliny w dużej mierze zależą jednak od doświadczenia lekarza wykonującego zabieg.