fbpx
fecebook instagram YT wa
zadzwoń

Skóra na dłoniach nie zawiera gruczołów łojowych i ma bardzo cienką tkankę tłuszczową. W związku z tym jest pozbawiona ochronnej warstwy natłuszczająco–nawilżającej, co przyczynia się do jej szybszego starzenia. Wraz z upływem czasu skóra dłoni, traci sprężystość, jędrność i staje się cienka. Następuje zanik mięśni i podskórnej tkanki tłuszczowej, w rezultacie przez skórę prześwitują naczynia krwionośne, ścięgna i zarysy kości śródręcza, a dłonie wyglądają na wychudzone. Ponadto skóra dłoni jest stale narażona na kontakt z niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi (promieniowanie UV, zmiany temperatury, chlorowana woda, środki czystości detergenty).

Jeżeli zależy nam, na zregenerowaniu delikatnej skóry dłoni warto przyjrzeć się zabiegom medycyny estetycznej, skoncentrowanym na tym właśnie rejonie ciała.

Mezoterapia igłowa

Zastrzyki z odżywczym koktajlem intensywnie nawilżą, odżywią skórę i pobudzą ją do syntezy kolagenu. Zabieg polecany jest w przypadku utraty elastyczności skóry i przy widocznym spadku nawilżenia tkanek. Lekarz znieczula dłonie, a następnie cieniutką igłą podaje substancje aktywne: kwas hialuronowy i witaminy, które wypełniają przestrzeń zmarszczek oraz zmniejszają widoczność ścięgien i żył.

  1. Mezoterapia

Osocze bogatopłytkowe

Osocze bogatopłytkowe otrzymywane jest z własnej krwi pacjenta. Osocze bogatopłytkowe wprowadzone pod skórę szybko uwalnia duże stężenia czynników wzrostu, które inicjują i podtrzymują procesy regeneracji oraz odbudowy tkanek , jako naturalne działanie organizmu. Osocze stymuluje produkcję nowego kolagenu oraz naczyń krwionośnych. Rezultaty, których możemy się spodziewać to: poprawa elastyczności i napięcia skóry, wygładzenie zmarszczek oraz wyraźne odmłodzenie skóry, a także poprawa krążenia i ujednolicenie skóry.

  1. Osocze bogatopłytkowe

Wypełnienie stabilizowanym kwasem hialuronowym

Zabieg polega na podaniu kwasu hialuronowego w głębokie warstwy skóry w celu wzmocnienia, ujędrnienia i pogrubienia skóry grzbietów dłoni. W odróżnieniu do mezoterapii preparat podawany jest dużo głębiej, a dzięki stabilizacji kwasu hialuronowego efekty utrzymują się dłużej. Kwas hialuronowy poprzez zwiększenie objętości tkanki podskórnej powoduje napięcie skóry, ponadto poprawia jej stan  – staje się ona bardziej nawilżona, ma ładniejszy wygląd i jest bardziej elastyczna.

  1. Kwas hialuronowy

Therolifting Zaffiro

Urządzenie emitując promieniowanie podczerwone IR powoduje jednolite i stopniowe rozgrzanie głębokich warstw skóry właściwej (65°C) ze stałym, ochronnym chłodzeniem powierzchniowym.
Efekt termiczny, zachodzący w dolnych warstwach skóry, powoduje podgrzanie i podrażnienie włókien kolagenowych, co skutkuje ich gwałtownym skurczeniem się do pierwotnej długości. W efekcie skóra zostaje zagęszczona i ściągnięta, zwiększa się jej napięcie oraz elastyczność.

Drugim, długofalowym skutkiem, jest pobudzenie i stymulowanie fibroblastów do produkcji nowych włókien kolagenowych. Zwiększona zostaje o około 30 procent produkcja kolagenu, co daje efekt poprawy gęstości skóry i liftingu.

  1. Zaffiro Thermolifting

Usuwanie przebarwień

W przypadku leczenia zmian pigmentacyjnych światło lasera jest absorbowane przez melaninę znajdującą się na powierzchni zmiany. Leczone komórki są denaturowane, stają się ciemniejsze, unoszą się ku powierzchni skóry i złuszczają się po kilku dniach od zabiegu. Likwidacja przebarwień jest trwała, ale nowe plamy mogą pojawić się na skutek ekspozycji na promieniowanie UV. Dlatego po zabiegu zaleca się stosowanie kremów z filtrem 50SPF.