fbpx
fecebook instagram YT wa
zadzwoń

Skóra wokół oczu jest szczególnie podatna na procesy starzenia oraz niekorzystne wpływy środowiska. Wynika to z faktu iż w tych okolicach skóra jest cieńsza i delikatniejsza niż na innych partiach twarzy. Praktycznie nie występują w tym miejscu gruczoły łojowe, a włókna kolagenowe i elastynowe odpowiedzialne za jędrność i sprężystość występują w niewielkiej ilości. To sprawia że skóra wokół oczu podatna jest na zmarszczki mimiczne tzw. kurze łapki jak również na obrzęki i zasinienia.

Cienie pod oczami
 
Twarz z zaciemnioną okolicą oka wydaje się zmęczona, szara, mało atrakcyjna dlatego osobom z cieniami pod oczami poleca się stosowanie odpowiednich kosmetyków pod oczy bądź profesjonalne zabiegi w gabinetach kosmetycznych.
 
Przy radzeniu sobie z tymi dolegliwościami polecamy:
  1. Mezoterapia
  2. Kwas hialuronowy
Kurze Łapki (zmarszczki mimiczne oczu)
 
Kurze łapki to zwykle pierwsze oznaki starzenia, które zaczynają pojawiać się już między dwudziestym a dwudziestym piątym rokiem życia. Powstają w wyniku nadmiernej aktywności mięśni tej okolicy. Najskuteczniejszym obecnie zabiegiem niwelującym ten problem jest wygładzanie zmarszczek mimicznych przy użyciu botoxu.
 
Przy radzeniu sobie z tymi dolegliwościami polecamy:
  1. Botox na zmarszczki

Obrzęki, worki pod oczami

Fałdy wiotkiej skóry powiek dolnych, pod którą z wiekiem gromadzą się tłuszcz i limfa, czyli tzw. worki.
 
Przy radzeniu sobie z tymi dolegliwościami polecamy:
  1. Laser frakcyjny CO2
  2. Ultraformer