fbpx
fecebook instagram YT wa
zadzwoń

Szyja ma niewielką ilość tkanki podskórnej i gruczołów łojowych to sprawia, że jest bardzo delikatna oraz podatna na starzenie. Jest również rejonem najbardziej narażonym na oddziaływanie mechaniczne. Tendencja do garbienia się lub częstego czytania w łóżku z opuszczoną głową przyczynia się do powstania i pogłębienia poziomych bruzd na szyi. Jakby tego było mało, skóra szyi jest często pomijana podczas codziennej pielęgnacji. Po latach dostrzegamy, że to właśnie ta okolica pierwsza zdradza ile naprawdę mamy lat. Warto więc poświęcić jej trochę uwagi zatroszczyć się o tę okolicę ciała.

Medycyna estetyczna oferuje różne zabiegi poprawiające elastyczność skóry, nawilżające, redukujące przebarwienia oraz zmarszczki. Metod jest wiele, najlepsze rezultaty osiągane przy regularnym stosowaniu różnych zabiegów:

Mezoterapia (witaminy, minerały, kwas hialuronowy)

Zabieg polega na podawaniu poprzez iniekcję substancji czynnych, w głąb skóry, w celu poprawienia metabolizmu komórek, stymulacji fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny oraz prawidłowego odżywiania skóry. Najczęściej substancje odżywcze w tym zabiegu to: witaminy, kwasy nukleinowe, aminokwasy, minerały, koenzymy, antyoksydanty oraz kwas hialuronowy. Mezoterapia znacząco poprawia kondycję skóry szyi, skóra jest wypełniona i dobrze odżywiona.

  1. Mezoterapia
Kolagenowa biostymulacja skóry

Do odmładzania szyi często stosowane są stymulatory tkankowe, które w naturalny sposób pobudzają produkcję kolagenu włókien podporowych skóry, odpowiedzialnych za napięcie i jędrność. Doskonały efekt odmłodzenia skóry szyi daje tzw. biostymulator kolagenu Linerase. Preparat podaje się w formie iniekcji – bardzo silnie pobudza produkcję nowych, zdrowych włókien kolagenowych, w rezultacie czego dochodzi do naturalnego zagęszczenia i wygładzenia delikatnej skóry.
  1. Kolagen Linerase

Osocze bogatopłytkowe regeneracja

To biostymulacja komórek skóry, która opiera się na uzyskaniu osocza bogatopłytkowego z własnej krwi pacjenta. Osocze bogatopłytkowe stymuluje komórki macierzyste do namnażania oraz pobudza fibroblasty do wytwarzania nowego kolagenu. Zabieg zapewnia długotrwałe efekty w regeneracji i rewitalizacji skóry, a przy tym jest całkowicie naturalny i biokompatybilny z Twoim organizmem.

  1. Osocze bogatopłytkowe

Thermolifting Zaffiro na wiotkość skóry

Urządzenie emitując promieniowanie podczerwone IR powoduje jednolite i stopniowe rozgrzanie głębokich warstw skóry właściwej (65°C) ze stałym, ochronnym chłodzeniem powierzchniowym. Efekt termiczny, zachodzący w dolnych warstwach skóry, powoduje podgrzanie i podrażnienie włókien kolagenowych, co skutkuje ich gwałtownym skurczeniem się do pierwotnej długości. W efekcie skóra zostaje zagęszczona i ściągnięta, zwiększa się jej napięcie oraz elastyczność.

Drugim, długofalowym skutkiem, jest pobudzenie i stymulowanie fibroblastów do produkcji nowych włókien kolagenowych. Zwiększona zostaje o około 30 procent produkcja kolagenu, co daje efekt poprawy gęstości skóry i liftingu.

  1. Zaffiro Thermolifting

Ultraformer na nadmiar tkanki tłuszczowej i wiotką skórę

Ultraformer idealnie sprawdza się u osób, które borykają się nie tylko z wiotkością ale i nadmiarem tkanki tłuszczowej na szyi. Skoncentrowane ultradźwięki, czyli technologia HIFU nie tylko napnie skórę ale umożliwi również usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej. Zaletą zabiegu jest jego duża moc wynikająca z użytej energii i głębokość działania. Skoncentrowane ultradźwięki stosowane w HIFU służą do wywołania przegrzania na głębokości SMSA, czyli poziomie, na którym działają chirurdzy plastycy w czasie liftingu. Niezwykle istotny jest także brak okresu rekonwalescencji – nie występują bowiem uszkodzenia wierzchniej warstwy skóry.

  1. Ultraformer

Laser frakcyjny

Laser frakcyjny CO2 to urządzenie służące do trwałej i całkowitej regeneracji skóry oraz intensywnej stymulacji syntezy nowego kolagenu. Frakcyjne wygładzanie skóry redukuje drobne zmarszczki, poprawia odcień i teksturę skóry, przywraca jej jędrność. Laser frakcyjny spłyca również głębokie zmarszczki i blizny. Skóra stanie się gładsza w dotyku, odzyska blask i naturalny wygląd.

  1. Laser frakcyjny CO2