fbpx
fecebook instagram YT wa
zadzwoń

W czasie wakacji dłużej przebywamy na powietrzu, co naraża skórę na działanie słońca i wiatru. Promienie UV uszkadzają lipidy bariery ochronnej, a wiatr nasila parowanie wody z naskórka. Mimo stosowania emulsji z filtrami ochronnymi nasza skóra wysusza się i w efekcie szybciej się starzeje. Jak temu zaradzić?

Po pierwsze nawilżenie skóry

Latem szczególnie polecanym zabiegiem jest biorewitalizacja skóry metodą mezoterapii. Zabieg ten zalecany jest zarówno dla osób planujących wakacyjny wyjazd - jako przygotowanie skóry do intensywnego kontaktu ze słońcem jak i tym wszystkim, którzy chcą szybko wspomóc regenerację skóry po ekspozycji słonecznej. Mezoterapia dostarczy niezbędnych substancji aktywnych, poprawi mikrokrążenie oraz metabolizm komórek. Przywróci właściwe nawilżenie komórek skóry, ujędrni ją i wygładzi.

Aby zmarszczki mimiczne się nie pogłębiały

Z zabiegów, których nie trzeba odkładać na jesień, warto polecić również zabieg z zastosowaniem toksyny botulinowej (botox). To w okresie letnim pod wpływem słońca dużo częściej mrużymy oczy i marszczymy czoło, a to sprawia, że przybywa nam coraz więcej zmarszczek. Dzięki podaniu botoksu, załamania na skórze nie dość, że się wygładzą, to przestaną się pogłębiać i utrwalać w letnim słońcu.
Toksynę botulinową można także zastosować w przypadku nadmiernej potliwości pach, dłoni i stóp.

Poprawa jakości skóry

Tym wszystkim, którzy chcą poprawić kondycję skóry a nie chcą czekać na pochmurne dni do dyspozycji pozostaje lifting termiczny Zaffiro. Podczas zabiegu promienie podczerwone podgrzewają głębokie warstwy skóry. Dzięki temu włókna kolagenowe skręcają się, a skóra staje się bardziej napięta i elastyczna. Poprawia się także owal twarzy

Coś dla ciała

Większość zabiegów modelujących sylwetkę można wykonywać nawet tuż przed urlopem. Poprawią one kondycję skóry, wspomogą metabolizm tkanek i zmniejszą obrzęki przynosząc ulgę osobom uskarżającym się ociężałych nóg.

Lato sprzyja większej dbałości o urodę. Jednak nie na wszystkie zabiegi można sobie pozwolić o tej porze roku. Latem powinniśmy się wystrzegać przede wszystkim wszelkich zabiegów wykorzystujących kwasy, laser i światło. Skóra po ich zastosowaniu staje się szczególnie wrażliwa, a przez to narażona na poparzenia słoneczne i przebarwienia.